• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzbrojone drony już patrolują miasta
 
#1

[Obrazek: 1451577258_fwaVFmGEROcrmJb.jpg]

Gdy tylko światło dzienne ujrzały mniejsze wersje wojskowych dronów, zwane m.in. quadrokopterami, natychmiast pojawiły się głosy, że zostaną one wykorzystane przez służby do inwigilacji ludności.

I wcale nie trzeba było długo czekać na spełnienie się tych przerażających wizji, o czym co chwilę słyszymy w wieściach ze świata.

Wojsko i policja poszły jednak jeszcze dalej, a mianowicie wyposażyły te latające urządzenia w broń, która za zadanie ma neutralizować przestępców i tłumić zamieszki.

Nad miastami Republiki Południowej Afryki latają już drony wyposażone w karabiny maszynowe napełnione gumowymi kulkami, natomiast nad dwoma miastami w Indiach latają urządzenia wyposażone w gaz pieprzowy.

Szefowie policji z Lucknow i Uvalde, kilka miesięcy temu, zakupili dwa octorotory, które warte są po 10 tysięcy dolarów. Maszyny mają zasięg do 900 metrów, mogą wzbić się na wysokość do 600 metrów i są nadzorowane ze specjalnego centrum dowodzenia miejskiej policji.

Firma Desert Wolf, która dostarczyła drony indyjskim służbom, dostała ostatnio sporo zamówień z wielu krajów Europy. Czyżby władzom Unii Europejskiej marzyła się jeszcze większa inwigilacja obywateli państw członkowskich?

źródło: geekweek.pl
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2015 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.