• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Widowiskowe drony Intela
 
#1

Firma Intel przeprowadziła pokaz z wykorzystaniem 500 zsynchronizowanych dronów. Coś pięknego! Wszystko to dzięki nowemu dronowi - Shooting Star.


Pamiętacie akcję Drone 100 – w ubiegłym roku temu firma Intel zaserwowała nam nieziemskie widowisko stworzone przy użyciu 100 zsynchronizowanych dronów latających po późnowieczornym niebie. Ostatnio w Hamburgu amerykański producent zdecydowanie to pobił, przedstawiając Drone 500. Nie wierzycie? Sami zobaczcie:


Osiągnięcie takiego efektu (i pobicie tym samym rekordu Guinessa) nie byłoby możliwe, gdyby nie nowo opracowany dron Intela. Nosi nazwę Shooting Star, czyli spadająca gwiazda i nazwa ta wydaje się tutaj zdecydowanie na miejscu. Jego sekretem jest zintegrowane oświetlenie LED, pozwalające na emisję światła w dowolnym kolorze (z kombinacji barw RGBW).


Dron Shooting Star firmy Intel cechuje się również ponadprzeciętną lekkością – waży mniej niż 280 gramów przy wymiarach 384 x 384 x 93 mm. Jest to efekt zastosowania konstrukcji z pianki oraz tworzyw sztucznych. Śmigła natomiast zostały pokryte specjalnymi osłonami, które zapewniają im odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

Intel Shooting Star otrzymał zezwolenie Part 107 Waiver od FAA, co oznacza, że firma może bez problemów tworzyć nocne choreografie w Stanach Zjednoczonych. To konkretne zezwolenie sprawia, że jeden pilot może sterować całą flotą dronów (tak, jak miało to zresztą miejsce podczas prezentacji z filmiku).
Warto na koniec przypomnieć, że nie jest to jedyna inicjatywa Intela związana z dronami. Producent jeszcze w tym roku wprowadzić ma na rynek platformę Aero Platform oraz swojego drona deweloperskiego Ready to Fly. Firma współpracuje też z Yuneec, czego efektem był model Typhoon H PRO z technologią RealSense. 

Źródło: IntelOdpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2015 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.