• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test Overmax X-Bee Drone 5.1




 
#1

Overmax X-Bee Drone 5.1 - znakomitej propozycji dla osób szukających dużej i dobrze wyposażonej maszyny za rozsądną cenę.

Quadrocoptery tych rozmiarów potrafią słono kosztować, dlatego wielu potencjalnych nabywców sięga po urządzenia mniejsze. Te są często dość ubogo wyposażone, więc dokupienie najważniejszych części zamiennych lub baterii oznacza kolejny wydatek. Firma Overmax proponuje inne rozwiązanie. Jej X-Bee Drone 5.1 ma nie tylko rozsądną cenę, ale również bardzo bogate wyposażenie dodatkowe, którego na próżno szukać wśród konkurencyjnych konstrukcji.
Składają się na nie przede wszystkim 8 zapasowych śmigieł. Dzięki nim nie trzeba się martwić uszkodzeniem tych podstawowych, a przed ewentualnym kontaktem z przeszkodami i tak chronią specjalne osłonki. Jest również kontroler z wyświetlaczem, który ułatwia sterowanie, ponieważ stosowane przez niektórych producentów rozwiązanie polegające obsłudze robota z poziomu smartfona i aplikacji nie sprawdza się zbyt dobrze. Nic nie zastąpi dobrze skonstruowanego kontrolera.
Nie mniej ważnym elementem dodatkowego wyposażenia są aż trzy baterie. Czas lotu na jednej to około 9 minut. Nietrudno obliczyć, że wszystkie zapewnią nawet 30 minut zabawy i to bez żadnych dodatkowych kosztów. Samo uzupełnianie energii przyspieszają dwie ładowarki USB, które można podpiąć do komputera lub gniazda w samochodzie. Ładowanie jednej trwa około 2 godziny.
To jednak nie wszystko, ponieważ w zestawie nie zabrakło śrubokręta oraz karty microSD o pojemności 2 GB z przejściówką z wyjściem USB, aby ułatwić przenoszenie nagranych filmów i zdjęć do komputera.
[Obrazek: 1449580418_LIPBqmF5HpVNg9D.png]
Wygląd i wykonanie

Overmax X-Bee Drone 5.1 to sporych rozmiarów maszyna, która nie wygląda jak zwykła zabawka. Charakteru nadaje mu "malowanie", a dokładnie połączenie kolorów czarnego i pomarańczowego. Dron ma również kolorowe oświetlenie, które atrakcyjnie prezentuje się po zmroku.
Konstrukcja jest bardzo lekka, a materiały mogą na pierwszy rzut oka budzić wątpliwości. Są to jednak pozory. Już po kilku lub kilkunastu minutach zabawy połączonej ze zderzeniami czy upadkami ze znacznej wysokości przekonamy się, że wykonanie drona jest po prostu wzorowe. Trzeba się postarać, aby go uszkodzić, a to jest niezwykle ważne w przypadku takich urządzeń.

Lot 

Pilotowanie drona jest bardzo proste i przyjemne. Służą do tego w zasadzie tylko dwa drążki - jeden do nadawania mocy silnikom, a drugi do zmiany kierunków. Nie zabrakło także osobnego przycisku do wykonywania efektownych akrobacji, czyli obrotu o 360 stopni w powietrzu.
Overmax X-Bee Drone 5.1 w locie zachowuje się pewnie i dokładnie wykonuje polecenia operatora. Nieco problemów sprawia pionowe unoszenie się, ale stabilizacja podczas takiego lotu jest największym wyzwaniem dla producentów latających robotów. Najważniejsze, że pilotażu można nauczyć się błyskawicznie, a wytrzymała konstrukcja i osłonki wirników pozwalają na popełnianie drobnych błędów. 
Sama zabawa na jednej baterii trwa około 10 minut, więc mieści się w dobrej średniej - pamiętajmy, X-Bee Drone 5.1 jest dość duży. Kiedy akumulator zacznie się wyczerpywać, to kontroler powiadomi nas o tym sygnałem dźwiękowym, a dron zacznie obniżać lot.
Zasięg X-Bee Drone 5.1 wynosi 100 metrów, co daje przyjemną swobodę latania oraz umożliwia wykonywanie naprawdę wysokich lotów. Te są szczególnie atrakcyjne ze względu na kamerkę. Chyba każdy chciałby zobaczyć miejsce swojego zamieszkania z wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów. Rejestrowane przez nią filmy (z dźwiękiem) i zdjęcia mają dobrą jakość.
 
Dla początkujących

Bogate wyposażenie, wytrzymała konstrukcja i cena na poziomie 550 zł sprawiają, że X-Bee Drone 5.1 to znakomita propozycja na sam początek przygody z latającymi dronami - nie tylko dla najmłodszych.
Kamera: 2 MP
Żyroskop: 6-osiowy
Czas lotu: Do 30 min
Ilość śmigieł: 4 (+8 zapasowych)
Bateria: 2000 mAh
Dystans sterowania: do 100m
Czytnik kart pamięci: microSD
Nagrywanie Audio/Video: bezpośrednio na kartę pamięci
Czas ładowania: 120 min
Zasilanie pilota: 4 x AAA
Oświetlenie: LED
Inne: Pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem,  Akrobacja 360 stopni,  Inteligentna kalibracja,  2 tryby prędkości,  alarm przed wyładowaniem baterii
Przekątna 56 cm
Konstrukcja: Plastik
Kolor: pomarańczowo - czarny
Zestaw:
dron, 
pilot z wyświetlaczem, 
3 baterie,
2 ładowarki USB,
karta SD 2GB ,
adapter SD,
12 śmigieł,
4xśrubki,
śrubokręt,
2x płozy podwozia,
4 osłony na śmigła




Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2015 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.