• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Qualcomm i sprytniejsze drony 2016
 
#1

Amerykański producent chwali się możliwościami platformy Snapdragon Flight. 2016 będzie rokiem inteligentnych dronów? Firma Qualcomm kilka miesięcy temu zapowiedziała Snapdragon Flight. To platforma, której celem jest umożliwienie producentom projektowania tańszych, lżejszych i bardziej energooszczędnych, a jednocześnie funkcjonalniejszych i inteligentniejszych z technologicznego punktu widzenia dronów. 

Według Amerykanów Snapdragon Flight rozpocznie nową generację bezzałogowców, a pierwsze z nich zobaczymy już w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Czego należy się spodziewać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszym filmiku będącym krótkim przeglądem możliwości tej platformy.

Filmik opisywany jako „zajawka” przedstawia drona, który samodzielnie potrafi unikać przeszkód i jest w stanie mapować w 3D otaczającą go przestrzeń dzięki szerokiej gamie wbudowanych w platformę Snapdragon Flight czujników. Już sam ten materiał może robić wrażenie, a firma Qualcomm zapowiada, że w zanadrzu ma znacznie więcej ciekawostek, o czym przekonać mamy się już podczas targów CES 2016 (6 – 9 stycznia).

Snapdragon Flight to układ, którego sercem jest SoC Snapdragon 801 z czterordzeniowym procesorem taktowanym zegarem 2,26 GHz. Nowoczesny dron będzie mógł też wykorzystać obecne w układzie komponenty, takie jak moduły GPS, Bluetooth i WiFi (dwupasmowy), procesor obsługujący przetwarzanie wideo 4K oraz anteny zapewniające łączność z systemami kontroli lotu w czasie rzeczywistym. To wszystko na „płytce” wielkości wizytówki.

„Wierzymy, że z tym chipem możemy zmniejszyć cenę typowego drona z kamerą 4K z 1200 do 300-400 dolarów oraz wydłużyć czas pracy z 20 do 45-60 minut. Równie mocno zwiększy się tez funkcjonalność” 

Zapowiedzi mogą się podobać. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wysypu nowych, atrakcyjniejszych dronów należy spodziewać się już w nadchodzących miesiącach. Nie wiadomo tylko czy planów nie pokrzyżują w tym przypadku prawodawcy. ostatnimi czasy wprowadzane są przecież coraz większe ograniczenia, a tutaj mówimy właściwie o dronach autonomicznych. Pozostaje więc tylko żywić nadzieję, że będzie dobrze i patrzeć jak sytuacja będzie się rozwijać.

Żeódło: 
benchmark.plOdpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2015 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.