• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drony będą miały swoją ligę
 
#1

Wyścigi dronów
Najpierw kilka godzin treningu dla lepszego poznania trasy, a później wyścigi i zacięta rywalizacja. Atmosfera na tych wydarzeniach przypomina po części filmy z serii Szybcy i wściekli, a po części futurystyczne gry komputerowe. Maszyny rozwijają prędkość nawet 60 kilometrów na godzinę. 

Wyścigi dronów to w Australii coraz popularniejsza rozrywka. Jeszcze jakiś czas temu organizowali je wyłącznie pasjonaci, ale niedawno firma QUAROP utworzyła pierwszą oficjalną i w pełni legalną ligę. By stanąć do walki wystarczy mieć Quadrocopter, trochę wprawy i gogle z wyświetlaczem. Po co ten ostatni element? By móc obserwować lot z perspektywy pierwszej osoby! Podczas niektórych zawodów, widoki wprost z dronów pokazywane są nawet na dużych ekranach.
W wyścigach biorą udział nastolatkowie, informatycy, farmerzy, operatorzy dronów z licencją na loty komercyjne, a nawet prawdziwi piloci.
Drony będą miały swoją ligę. Amerykański inwestor wyłoży na nią sporo gotówki
Okrągły milion dolarów - tyle w zorganizowane wyścigi dronów zainwestuje deweloper i właściciel klubu NFL Miami Dolphins, Stephen Ross. Amerykanin chce, by w lidze dronowej ścigali się zarówno samoucy, jak i profesjonalni piloci jednostek bezzałogowych oraz wojskowi. Zawodnicy będą sterować dronami w specjalnych goglach wideo, które będą wyświetlać obraz przekazywany z kamery umieszczonej na jednostce, a ich jednostki będą rozwijać prędkość do 100 km/h. Pierwsze zawody planowane są jesienią tego roku.Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2015 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.