• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dron na marsie - plany NASA
 
#1Badania na Marsie prowadzone są z pomocą łazików i orbiterów. Aby znacząco ułatwić eksplorację tej planety, agencja NASA chce wysłać pierwszego bezzałogowca, który mógłby współpracować z łazikami.

Amerykańska agencja komiczna pracuje nad projektem niewielkiego, lekkiego drona o nazwie Mars Electric Reusable Flyer (MERF). Ta w pełni autonomiczna maszyna posiadałaby zdolność do pionowego startu i lądowania. Oprócz insturmentów niezbędnych do prowadzenia badań i obserwacji, bezzałogowiec posiadałby baterię wielokrotnego ładowania.

Koncepcja zakłada aby łazik mógł przewozić drona i umieszczać go na powierzchni planety. MERF następnie rozpocząłby lot zwiadowczy - mógłby eksplorować odległe miejsca, do których łaziki nie potrafiłyby się dostać. Po zakończeniu misji, dron mógłby wylądować na łaziku, gdzie podładowałby swoją baterię.

Specjaliści rozważają wykorzystanie tego typu rozwiązań do prowadzenia badań na Marsie oraz zapewnienia przyszłym kolonizatorom urządzenia zwiadowczego. NASA już testuje drona MERF, lecz dostarczenie go na Czerwoną Planetę przewidywane jest dopiero w następnych latach. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że bezzałogowiec poleci w 2020 roku, gdy NASA będzie wysyłać na Marsa nowy łazik o nazwie 2020 Mars Rover. 


źródło: tylkonauka.pl
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2015 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.