• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chiński sklep internetowy buduje drona, który dostarczy przesyłki o masie jednej tony
 
#1

Jeden z największych chińskich sklepów internetowych JD.com chce opracować potężne bezzałogowce do przewożenia niezwykle masywnych przesyłek na terenie kraju. Dron będzie mógł dostarczać paczki ważące co najmniej jedną tonę.

JD.com to drugi największy sklep internetowy w Chinach. Na pierwszym miejscu jest Alibaba. Jednak JD.com rozwija się w bardzo szybkim tempie - w czwartym kwartale w 2016 roku firma odnotowała zyski w wysokości 11,6 miliarda dolarów, tj. około 4 miliardy dolarów więcej od Alibaby. W tym samym czasie zrealizowano ponad 500 milionów zamówień, tj. więcej o 43% niż w poprzednim kwartale. Sidney Huang, dyrektor finansowy JD.com powiedział, że firma będzie nadal inwestować w technologie i obsługę klienta, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.JD.com chwali się, że zdecydowana większość przesyłek trafia w ręce klientów jeszcze w tym samym dniu, w którym złożono zamówienie. Z pomocą dronów, obsługa klienta może wejść na jeszcze wyższy poziom. W listopadzie zeszłego roku, JD.com zrealizowała pierwsze przesyłki z pomocą mniejszych dronów. Przypomnijmy, że nad podobną metodą dostawczą pracuje amerykański Amazon.

Chińska firma JD.com ogłosiła plany zbudowania potężnych bezzałogowców, które mogłyby przesyłać paczki o masie co najmniej jednej tony. Maszyny będą testowane w bardzo zróżnicowanej geograficznie prowincji Shaanxi, gdzie transport lotniczy z pewnością ułatwi realizację zamówień. We wspomnianej prowincji powstanie kilka baz a nowe drony będą operować w promieniu 300 kilometrów.Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2015 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.