• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broń na drony
 
#1

Firma DroneShield prezentuje DroneGun - broń, która skutecznie odcina drona od jego właściciela i pozwala wykurzyć intruza, zażegnując zagrożenie.

Oto broń na drony - może zdjąć bezzałogowca z prawie 2 kmInżynierowie z całego świata zdołali już stworzyć wiele różnych systemów, których zadaniem jest usuwanie z przestrzeni powietrznej dronów, zagrażających bezpieczeństwu lub naruszających spokój na terenie prywatnym. Wszystkie one mają jednak jedno poważne ograniczenie – aby zdjąć bezzałogowca muszą znajdować się blisko niego. DroneGun jest odpowiedzią na ten problem.

DroneGun zaprojektowany przez firmę DronShield to broń „zagłuszająca” (jammer), która jest w stanie odciąć latającego bezzałogowca od sygnałów GPS i GLONASS. Najciekawsza właściwość – jest w stanie zrobić to z odległości nawet 1,9 km. Celem DroneGuna nie jest więc jako taka destrukcja drona, lecz wypchnięcie go poza określony teren – broń zmusza go do lądowania lub powrotu do punktu startowego.

Firma DroneShield chwali się, że dzięki broni DroneGun jest w stanie nie tylko zażegnać zagrożenie, ale też (w niektórych przypadkach) zlokalizować nierozsądnych lub wręcz niebezpiecznych operatorów. Do tego urządzenie jest proste w użytkowaniu (nie wymaga szkoleń technicznych) i może być obsługiwane przez jedną osobę, choć swoje waży – około 6 kilogramów. Tymczasem zostawiamy was z filmikiem promującym to rowiazanie:


Firma DroneShield zresztą to nie żadni nowicjusze. Jej rozwiązania znane są na całym świecie, a z jej „tarczy antydronowej” korzystali między innymi twórcy filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, aby nikt nie podglądał prac i nie publikował nieautoryzowanych filmików w sieci. Skuteczność została wtedy potwierdzona.


Źródło: DroneShieldOdpowiedz
 
#2

Biorąc pod uwagę, że drony mogą być wykrozystywane jako broń to jakaś obrona przed nimi niestety wydaje się być niezbędna.Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2015 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.