Drone Pilot Forum. Wszystko na temat dronów, testy, szkolenia, poradniki
Nowy pomysł Tokio na nielegalne drony - Wersja do druku

+- Drone Pilot Forum. Wszystko na temat dronów, testy, szkolenia, poradniki (http://forum.dronepilot.pl)
+-- Dział: Inne (http://forum.dronepilot.pl/dzial-inne)
+--- Dział: Ciekawostki nowości ze świata dronów (http://forum.dronepilot.pl/dzial-ciekawostki-nowo%C5%9Bci-ze-%C5%9Bwiata-dron%C3%B3w)
+--- Wątek: Nowy pomysł Tokio na nielegalne drony (/watek-nowy-pomys%C5%82-tokio-na-nielegalne-drony)Nowy pomysł Tokio na nielegalne drony - admin - 15-12-2015

Nowy pomysł Tokio na nielegalne drony - dron z siatką

Władze na całym świecie zastanawiają się jak poradzić sobie z dronami, które nielegalnie poruszają się po przestrzeni powietrznej. Można je zestrzeliwać z nieba, można uczyć pilotów tych maszyn aby latali tylko legalnie, ale w Tokio mieli jeszcze inny pomysł - zbudowali drona z siatką.
Ów dron skonstruowany na bazie maszyny DJI Spreading Wings S900, jest w stanie chwycić w powietrzu inną bezzałogową maszynę latającą i może ją zaciągnąć na posterunek policji. A chodzi tu nie tylko o zabawy dzieciaków, które mogą poruszać się w strefie przeznaczonej dla samolotów pasażerskich, ale także o jeszcze poważniejsze incydenty - drony mogą bowiem zostać wykorzystane przez terrorystów, parę miesięcy temu policjantom udało się odnaleźć bezzałogową maszynę latającą z materiałem radioaktywnym na pokładzie, która wylądowała na dachu siedziby premiera Japonii.