Drone Pilot Forum. Wszystko na temat dronów, testy, szkolenia, poradniki
Policja w Dubaju dostanie latające motocykle - Wersja do druku

+- Drone Pilot Forum. Wszystko na temat dronów, testy, szkolenia, poradniki (http://forum.dronepilot.pl)
+-- Dział: Inne (http://forum.dronepilot.pl/dzial-inne)
+--- Dział: Ciekawostki nowości ze świata dronów (http://forum.dronepilot.pl/dzial-ciekawostki-nowo%C5%9Bci-ze-%C5%9Bwiata-dron%C3%B3w)
+--- Wątek: Policja w Dubaju dostanie latające motocykle (/watek-policja-w-dubaju-dostanie-lataj%C4%85ce-motocykle)Policja w Dubaju dostanie latające motocykle - admin - 20-10-2017

Dubaj to prawdopodobnie najbardziej zaawansowane technologicznie miasto na świecie. Również tamtejsza policja korzysta z najnowszych wynalazków - superszybkie samochody typu Ferrari i Lamborghini, drony zwiadowcze a ostatnio otrzymała do swojej dyspozycji pierwsze roboty policyjne. Wkrótce szeregi dubajskiej policji zasilą latające ścigacze.

Rosyjska firma Hoversurf opracowała latające pojazdy rodem z Gwiezdnych Wojen. Wynalazek może posiadać wiele ciekawych zastosowań. Dubaj zainteresował się najnowszą technologią i zamówił już całą flotę latających ścigaczy dla służb policyjnych.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy tamtejsza policja wejdzie w posiadanie tych intrygujących pojazdów, ale jak widzimy na poniższym nagraniu latające motocykle spisują się całkiem nieźle i najwyraźniej są już gotowe do działania.

Latające ścigacze Scorpion-3 posiadają napęd elektryczny. Maszyny te z pilotem na pokładzie osiągają prędkość maksymalną około 50 km/h, ale można je również sterować zdalnie. Zaprezentowany prototyp przy w pełni naładowanej baterii może pracować tylko przez około 30 minut a ładowanie zajmuje 3 godziny. Dubaj chce pozyskać latające motocykle dla swojej policji, która będzie korzystać z nich w konkretnych sytuacjach, np. gdy pojawi się konieczność szybkiego przemieszczenia się do innej lokalizacji, oddalonej o kilkanaście kilometrów.źródło: tylkonauka.pl